ДИСТАНЦІЙА ОСВІТА
На підставі рішення педагогічної ради, протокол № 1 від 30.08.2024р. з метою забезпечення максимально можливої безпеки учасників освітнього процесу, розпочати новий 2024-2025н.р. в ЗДО комбінованого типу №32 ЗМР з 01.09.2024 виключно за дистанційною формою навчання з використанням безпекової ситуації на території. Підстава: Розпорядження ЗОДА ЗОВА, виконавчого комітету від 30.08. 2024р. №691 "Про початок нового 2024-2025 навчального року в закладах освіти запорізької області".
На час дії правового режиму воєнного стану в Україні освітній процес у ЗДО здійснюється за дистанційною формою навчання (синхронний та асинхронний режим) з використанням доступних технічних можливостей та з урахуванням безпекової ситуації у м. Запоріжжя.
Синхронний режим
Взаємодія між суб´єктами дистанційного навчання, під час якої всі учасники одночасно співпрацюють в режимі реального часу (чат, аудіо, відео конференції, соціальні мережі)
Асинхронний режим
Взаємодія між суб´єктами дистанційного навчання, під час якої всі учасники можуть працювати у власному темпі та в зручний для себе час. Цей режим дозволяє розміщувати навчальні матеріали в Інтернет,вихованці (за допомогою батьків) працюють один з одним та педагогом через дискусійні дошки, форуми чи електронну пошту
Освітній процес організованоз використанням хмарних сервісів. Для виконання завдань використовуються: мобільний зв'язок, viber, telegram. Систематизована інформація викладається в viber та facebook https://www.facebook.com/groups/553701825528736 , Padlet дошки https://padlet.com/jyliya/ozuxbasna1g1zlz9 ,
https://padlet.com/tatianacherep1919/padlet-ue4ot5zehe4sfan1 , https://padlet.com/barvinokcadok/padlet-b2vozmp14nryjwpd
Рекомендовані заняття для батьків в асинхронному режимі
гр. Долоньки
гр. Краплинка
Суб´єктами дистанційного навчання є здобувачі освіти дошкільного віку (вихованці), батьки та педагогічні працівники
Безперервна тривалість освітньої діяльності з технічними засобами навчання (у разі згоди батьків) під час навчального заняття повинна бути:
- для дітей віком від 3 до 4 років – не більше 10 хвилин;
- для дітей віком від 4 до 5 років – не більше 10 хвилин;
- для дітей віком від 5 до 6 років – до 15 хвилин.
Такі заняття доречно проводити 2 рази на тиждень.
Дистанційне навчання вимога сучасності.
Ознайомтеся з деякими рекомендаціями та порадами, які дадуть змогу у спільній співпраці допомогти дитині оволодіти навчальним матеріалом. За матеріалами Кириєнко Д.М.
Надолуження освітніх втрат
Освітні втрати — це прогалини у знаннях і навичках, які виникають в вихованців під час освітнього процесу у порівнянні зі стандартами освіти та очікуваними результатами навчальних здобутків.
Освітні втрати можуть виникати з різних — як індивідуальних, так і системних — причин. Серед них: здоров’я, війна, пандемія, надзвичайні ситуації природного характеру, бойові дії та окупація, повітряні тривоги, виїзд вихованців за кордон, переїзду в межах України, відключення електроенергії, руйнування значної частини закладів освіти.
Освітні втрати – як снігова куля: якщо ми маємо прогалини на певному рівні освіти, то ці прогалини зумовлюють наступні прогалини.
Що треба робити, щоб ці прогалини не накопичувалися? Насамперед важливо вчасно, хоча би на локальному рівні, кожному педагогу розуміти, які елементи навчального матеріалу є ключовими.
Можливі варіанти допомогти вихованцям надолужити втрачене:
1. Збільшення часу навчання
2. Прискорена освіта
3. Програми прискореного навчання
4. Корекційні програми
5. Адаптивне навчання
6. Програми надолуження освітніх втрат
Стратегія з надолуження освітніх втрат — це комплекс заходів для здобувачів освіти, спрямований
• на визначення прогалин у навчанні та їх компенсацію,
• а також на адаптацію,
• пріоритезацію предметів (знань та компетентностей),
• надання психологічної та соціально - емоційної підтримки.
Рекомендовано:
-спланувати комплекс заходів на підтримку дітей, які мають освітні втрати через обставини, викликані дією правового режиму воєнного стану, для їхньої інтеграції та адаптації до освітнього процесу в ЗДО відповідно до Базового компонента дошкільної освіти;
- організувати та надавати психологічну допомогу учасникам освітнього процесу.
Обов´язки та відповідальність батьків:
Постанова Кабінету Міністрів «Про затвердження порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів» (зі змінами);
Закон України «Про освіту», ст. 19;
Закон України «Про охорону дитинства», ст. 32
Кодекс України про адміністративні правопорушення, ст. 184;
Сімейний кодекс України, ст. 150