Як святкують День Незалежності України 2024 і чому він важливий?
День Незалежності України – це державне свято, яке було введено в пам’ять про прийняття Декларації про державний суверенітет, а пізніше – Акта проголошення незалежності. Дату прийняття останнього документа вважають датою утворення держави Україна в її сучасному вигляді.
Історія свята День Незалежності України
Вперше День Незалежності України відсвяткували 16 липня 1991 року – через рік після прийняття Декларації про державний суверенітет України. Так чому ж зараз ми святкуємо це державне свято 24 серпня? 24 серпня 1991 року прийняли постанову про проголошення незалежності України, яке вступило в силу відразу після прийняття. А 1 грудня 1991 року на всеукраїнському референдумі народ проголосував за прийняття Акта проголошення незалежності України. Внаслідок цього виникла необхідність змінити дату святкування Дня Незалежності України.
20 лютого 1992 Верховна рада України прийняла постанову «Про День Незалежності України». У цьому документі День Незалежності України був визнаний державним загальнонародним святом і закріплений за 24 серпня.
Коли День Незалежності України 2024?
День Незалежності України святкують щорічно 24 серпня. Отже, в 2024 році це державне свято також святкуватимуть 24 серпня, у суботу.
День Соборності України - це свято на честь проголошення першої Незалежності та Акту Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).
22 січня 1918 року незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради, а через рік, в 1919 році, в цей же день на Софійській площі у Києві відбулося офіційне об'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Так вперше за багато століть історичні українські регіони об'єдналися в одну державу.
Закладом дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №32 «Барвінок» ЗМР для підтримки наших захисників була організована акція «Ліки для військового»
Діти приготували малюнки, співробітники зібрали ліки, лікарські рослини та спекли смаколики. Наші захисники отримали посилки. Щиро дякуємо за захист! Разом до Перемоги
Цьогоріч, 27 жовтня, Україна святкує День української писемності та мови. Це свято відзначається щорічно на честь відомого літописця Нестора – послідовних творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з творів преподобного Нестора Літописця і починається розвиток писемної української мови.
У День української письменності й мови відбулося написання радіодиктанту єдності.
Педагогічний колектив нашого закладу також долучилися до цього диктанту. Учасники акції отримали можливість не лише перевірити свій рівень з орфографії та пунктуації, а й продемонструвати свою єдність та щире бажання знати українську мову.
Єднаймося заради перемоги!
#Радіодиктантнаціональноїєдності2023.
https://www.facebook.com/groups/553701825528736/permalink/1410442519854658/?mibextid=c7yyfP
В ЗДО №32 "Барвінок" ЗМР, за ініціативи ООН з 15 по 21 травня 2023 року проводиться 7 глобальний тиждень безпеки дорожнього руху.
На дорозі будь уважним,
Світлофор тобі підкаже!
Червоне світло - зупинись!
І на дорогу озирнись!
Жовтий колір - приготуйся,
Будь спокійним, не нервуйся!
А коли зелений сяє -
Шлях відкритий кожний має.
Безпеку дорожнього руху дотримуй,
В дарунок здоров'я та радість отримуй!
Передаємо естафету ЗДО №151 «Краплинка»
Цьогоріч День вишиванки в Україні припадає на 18 травня.
Сьогодні це свято актуальне, як ніколи, адже вишиванка — це символ українського народу, який зберігає його коріння, ідентичність та розуміння себе. Головною метою цього міжнародного свята є вберегти традицію носити національний одяг. Цього святкового дня важливо привітати всіх родичів, друзів, колег та знайомих з цим особливим і важливим святом.
За посиланням відео, яке підготували вихователі до свята
https://www.facebook.com/100019401433856/videos/796107951881407/
Колектив та вихованці ЗДО №32 "Барвінок" ЗМР долучаються до флешмобу "ДОБРО ПЕРЕМОЖЕ"
В рамках II Міжнародного заняття доброти про гуманне та відповідальне ставлення до тварин. Березень 2023 року
Прийняли естафету від :
ЗДО 247 "Грибочок" ЗМР
Передаємо естафету :
ЗДО 83 "Чижик" ЗМР
За посиланням відео https://drive.google.com/file/d/1HB9H6GcO4tOlzmQO2z80fGFtfi7kaAh4/view?usp=sharing
На виконання листа департаменту науки і освіти Запорізької міської ради «Про виконання доручення Першого віце-прем'єр-міністра України - міністра економіки України по розповсюдженню навчальних відеороликів з мінної безпеки», надсилаємо вам матеріали, відеороліки з мінної небезпеки доступні для вільного скачування та ознайомлення за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1cltNPDmrVNPMYKl6z3AQdFFTs4j4uTpa/view?usp=drive_web
Також ви можете ознайомитися з інформацією за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1PtVh8jVOqwpyly92YZEy6MeEtVUawvy1?usp=share_link
Та на сторінці у Фейсбук: https://www.facebook.com/groups/553701825528736/
Сьогодні 37 роковини наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства.
У ніч на 26 квітня 1986 року о 01:23 на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС прогримів потужний вибух, який вщент зруйнував реактор. Наслідки аварії залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти до сьогодні. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня.
І хоча у 2000-у році Чорнобильська АЕС повністю припинила свою роботу, відголоски трагедії ми згадуватимемо ще десятки, а то і сотні років.
Низький уклін ліквідаторам аварії. Вічна пам’ять тим, хто вже не з нами. Щира подяка всім, хто продовжує працювати на АЕС в умовах воєнного стану.
10 березня відзначається
День державного гімну України
Щорічно 9 березня, відповідно до дня народження , увесь світ, а особливо Україна, вшановує пам'ять Тараса Григоровича Шевченка – класика української літератури.
У 2023 році виповнюється 209 років з дня народження геніального письменника
Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.
А починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо і ми, українці.
Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.
За весь час свого існування українська мова зазнавала злети і падіння. Сьогодні, згідно з Статтею 10 Конституції України «Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України».
Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою. Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!
Щороку 19 лютого українці відзначають День Державного Герба України. Цього дня 1992 року Верховна Рада затвердила тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба. Він є одним із офіційних символів нашої держави, який уособлює в собі український народ, його культуру та звичаї.
Ще з давніх часів Тризуб являється символом нескореності та боротьби українців за свободу.
Він має тисячолітню історію, починаючи з князівського роду Рюриковичів. Цікавим фактом є те, що з часів Української Народної Республіки Тризуб був затверджений Державним Гербом України, що підкреслює спадкоємність із попередніми періодами української історії.
А вже радянська тоталітарна система затаврувала його як «націоналістичний знак». Тому використовувати Тризубу в срср заборонялося, а «винуватців» жорстко карали. Проте, відновивши незалежність у 1991 році та обравши Тризуб Державним Гербом, наш народ продемонстрував наслідування традицій Української Народної Республіки.
Тому сьогодні Тризуб об’єднує українських патріотів, які захищають наш суверенітет і територіальну цілісність України.
Ми обов’язково переможемо ворога!
Слава Україні!
Шановні колеги, батьки та гості нашого сайту!
Можливо, це був не той рік, коли ми отримали все, про що мріяли... Але це рік, який навчив нас цінувати все те, що ми маємо.
Рік великих змін у житті кожного з нас.
Хай 2023 буде роком Перемог, великих та маленьких...
6 грудня-
День ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ.
Вітаємо,пишаємось!
В Україні стартує компанія «16 днів проти насильства».
Щороку з 25 листопада до 10 грудня відбувається Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Основне завдання цієї компанії – привернути увагу спільноти до двох актуальних проблем: запобігання та протидія домашньому насильству та торгівля людьми, а також актуалізація діяльності державних установ, громадських організацій заради захисту прав людини.
"Як захистити дитину від насильства? Права дитини."